flaga unii

wtorek, 07 grudzień 2021 10:53

Kolejny Podnośnik Nożycowy (PN500GPL) w warsztacie. Tym razem w Makowie Mazowieckim. Wyróżniony

Regularne przeglądy pozwolą uniknąć wielu groźnych sytuacji na drodze, a ich zaniedbanie nie tylko obniża bezpieczeństwo, ale też wiąże się z ryzykiem sporych kar finansowych.

Większość kierowców traktuje coroczne przeglądy jako przykry obowiązek. Nierzadko są też powodem do stresu. Tymczasem regularne wizyty w okręgowej stacji kontroli pojazdów to nie tylko dostosowanie się prawnych wymogów, ale też wyraz troski o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i innych użytkowników drogi. Dają szansę na wykrycie potencjalnie groźnych usterek na wczesnym etapie i tym samym uniknięcie groźnych sytuacji na drodze ? a to najlepszy powód ku temu, by ich nie unikać. Tym bardziej, że drastyczne obniżenie bezpieczeństwa to nie jedyna konsekwencja zaniedbań na tym polu.

Regularne przeglądy techniczne. Czemu są tak ważne? Zapowietrzenie układu hamulcowego, uszkodzenia okładzin i klocków, duży stopień zużycia ogumienia czy też odkształcenia osi ? to tylko niektóre z usterek, które poważnie obniżają bezpieczeństwo jazdy samochodem. Wiele groźnych awarii daje bardzo subtelne objawy, których kierowca może nie zauważyć. Dlatego kompleksowy przegląd powinien odbywać się co najmniej raz w roku. Dobrym pomysłem będzie też wykonanie go przed każdym większym wyjazdem ? na przykład wakacyjnym ? oraz przed zakupem auta. Jazda bez ważnego przeglądu okresowego jest zresztą nie tylko niebezpieczna, ale też nielegalna. Jeśli w trakcie kontroli drogowej okaże się, że auto nie przeszło badania w terminie, policja zatrzyma dowód rejestracyjny, a wydane zaświadczenie pozwoli poruszać się po drogach publicznych przez maksymalnie siedem dni. Nie sposób zapomnieć też o karach, które mogą wynieść nawet 500 złotych, a więc znacznie więcej niż koszt przeglądu.

foto1.jpg

Przegląd okresowy w Makowie. Gdzie go wykonać? Wybierając okręgową stację kontroli, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy obsługuje ona nasz typ pojazdu. O ile właściciele samochodów osobowych przegląd wykonają właściwie w każdej stacji, to w przypadku większych aut dostawczych i ciężarowych, ciągników rolniczych a także motorowerów i motocykli mogą pojawić się pewne problemy. W Makowie Mazowieckim takie pojazdy obsługuje stacja WMA/12. Znajdziecie ją przy ulicy Duńskiego Czerwonego Krzyża, tuż obok marketu budowlanego Mrówka. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów WMA/12 istnieje od stosunkowo niedawna, ale już teraz wyróżnia się na tle konkurencji z okolicy. Jako jedyna w regionie oferuje m.in. ustawienie geometrii kół w technologii 3D. OSKP WMA adresuje swoją ofertę również do przewoźników zajmujących się przewozem osób ? zapewnia przegląd autobusów i busów. Na liście obsługiwanych pojazdów są ponadto m.in. przyczepy, naczepy oraz auta ciężarowe. Poza wykonywaniem badań, stacja WMA oferuje bieżący serwis i naprawy pojazdów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu ? przeprowadzane przez wykwalifikowanych fachowców.

 

foto2.jpg

https://makowonline.pl/przeglady-okresowe-pojazdow-upewnij-sie-ze-twoje-auto-jest-sprawne/

 

      Gazele 2015 RGB       gazele white1

Copyright 2021 ? coframa.pl | All rights reserved

ul. Świerkowa 32, 62-020 Rabowice | woj. wielkopolskie
tel.: 613071001 | email: biuro@coframa.pl | NIP: 9511979805