niedziela, 04 luty 2018 20:13

„Zakup podnośnika to dopiero początek warsztatu” Wyróżniony

Zapraszamy do przeczytania bardzo ciekawego artykułu z naszym dyrektorem handlowym panem Lucjanem Krakusem.

 

źródło: warsztat.pl

 

Nieważne, czy dopiero zaczynamy rozkręcać nasz mały warsztat czy jesteśmy właścicielami dużego serwisu - bez podnośnika ani rusz. Co jednak zrobić, gdy nie mamy zbyt wiele miejsca? Jakich urządzeń użyć, by, oferując usługi wulkanizacyjne, nie zepsuć felg klienta? Jak prawidłowo wymieć olej i które urządzenia będą nam w tym pomagać? 

O tym rozmawialiśmy z Dyrektorem Handlowym Spółki Coframa, panem Lucjanem Krakusem.

Według ankiety przeprowadzonej na portalu warsztat.pl, zdecydowana większość warsztatów samochodowych należy do kategorii „małe”. Wiąże się to zazwyczaj z niezwykle ograniczonym miejscem na podnośnik, który przecież w pracy mechanika jest niezbędny. Jakie rozwiązanie tego problemu mogą Państwo zaoferować?

Jest wiele czynników, które sprzyjają otwieraniu małych warsztatów. Przede wszystkim dofinansowania na otwarcie pierwszej działalności, gdzie mechanik za określoną kwotę dofinansowania kupuje podstawowe wyposażenie warsztatu: kompresor, podnośnik, wyważarkę, tester i wózek narzędziowy. Tego typu warsztaty są otwierane w domowych garażach czy jakiś małych pomieszczeniach. Tu faktycznie należy klientowi tak dobrać podnośnik, aby zajmował mało miejsca  i był wszechstronnego zastosowania. Naszym flagowym podnośnikiem jest dwukolumnowy pd4000n Nortec. Posiada on długie ramiona, dzięki którym nadaje się do małych aut jak i samochodów lekkich, dostawczych. Natomiast w przypadku braku miejsca i ogólnego zastosowania, widzimy coraz większe zainteresowanie podnośnikami nożycowymi wysokiego podnoszenia. Idealnie nadają się do wulkanizacji jak i prac głównych. Dzięki swoim małym wymiarom, po złożeniu nie zajmują praktycznie wcale miejsca. Jest to gama podnośników NORTEC Professional seria PN3000a, pn3000a, pn300c. Na przedstawionym zdjęciu widzimy zastosowanie podnośnika pn3000a.

Marka Nortec to nie tylko podnośniki - to cała gama profesjonalnych urządzeń warsztatowych. Które z nich szczególnie przydają się w tak naprawdę każdym warsztacie, co jest wyposażeniem obowiązkowym i (jednocześnie) najbardziej popularnym wśród Państwa klientów?

Jak pokazuje nam sprzedaż, najbardziej popularnym sprzętem w warsztacie a zarazem pierwszym, które jest kupowane to podnośnik, bez niego nic nie zrobimy. W ofercie producent Nortec posiada całą gamę podnośników: od najprostszych, dwukolumnowych typu Nortec pd4000n do podnośników typowo do np. busów (pn5000) o udźwigu aż 5 ton. Dalej można wymienić podnośniki nożycowe czy 4-kolumnowe. Na dziś, po zakupie podnośnika, który jest początkiem przygody z warsztatem, klient kupuje sprzęt do ustawiania geometrii. Tu szczególnie polecam urządzenia NORTEC GEOMASTER 2D, które jest produkowane we włoskiej fabryce w Bolonii i charakteryzuje się super dokładnością pomiaru i przy tym bardzo przystępną ceną. Dużym zainteresowaniem cieszą się nasze urządzenia do obsługi ogumienia. Producent NORTEC ma całą gamę urządzeń tego typu: od najprostszych wyważarek wb200 aż po maszyny, które wspomagają/ułatwiają pracę mechanika. Warto tu powiedzieć np. o laserze wskazującym miejsce naklejenia ciężarka czy o dodatkowym ramieniu pomiarowym, dzięki któremu wszystkie pomiary wprowadzamy automatycznie. Funkcje te ma maszyna wo60. Ciekawym dodatkiem jest światło LED, dzięki któremu widzimy środek felgi i możemy gołym okiem zauważyć różne uszkodzenia czy ubytki.

Czytaj dalej

Wyposażenie warsztatu samochodowego - podnośnki i wyważarki samochodowe

 

Kliknij i sprawdź status certyfikatu        Gazele 2015 RGB       gazele white1

Copyright 2018 © coframa.pl | All rights reserved